Porady medyczne dotyczące kaca

25 Lu

Podobno naukowcy do tej pory nie wiedzą, co powoduje kaca. Oczywiście wiemy, że główną przyczyną jest alkohol, bo to trucizna dla duszy i ciała, ale dokładne mechanizmy powodujące u nas nudności, ból głowy, światłowstręt i „ludziowstręt” są nieznane – i prawdopodobnie dlatego z kacem tak ciężko walczyć.

Metody zapobiegawcze

Jednak gdzie byłaby teraz ludzkość, gdyby taka drobnostka, jak nieznajomość przeciwnika, powstrzymywała ją od walki prawda? Dlatego poniżej prezentujemy  porady medyczne (mniej lub bardziej sprawdzone) na to, jak radzić sobie z kacem.

Najlepsza metoda to rozważnie wybierać drinki – zapewne każdy zauważył, że kac zmienia natężenie w zależności od tego, co go spowodowało. Według badań, najmniej „kacogenne” są napoje wysokoprocentowe, czyli czysta wódka, gin, whisky, tequila i wszelkie inne bimbry. Drugie w kolejności są wytrwany cydr, wytrawne białe wino, wytrawny szampan. Na samym końcu listy znajduje się wszystko to, co słodkie i ciemne, czyli piwo, wina deserowe i śliczne, kolorowe drineczki. Oprócz tego w trakcie picia należy się nawadniać – na każdą jednostkę alkoholu należy wypić szklankę wody, najlepiej zaraz po lub w trakcie picia. Trudno o tym pamiętać, ale warto się wysilić, bo to naprawdę działa!

Metody farmaceutyczne

Zabrzmi to dziwnie, ale na imprezę warto zabrać ze sobą listek witaminy C. Ten popularny produkt blokuje procesy odpowiedzialne za przekształcanie alkoholi w aldehydy, które to związki oprócz kaca powodują też powstawanie zmarszczek i szybsze starzenie się skóry. I na koniec – aktywny węgiel. Metoda, która podobno nie do końca ma potwierdzenie w nauce. Niemniej jednak zaleca się, w zależności od tego, na napój z której grupy się zdecydujemy, wziąć albo kilka kapsułek na dobranoc po imprezie, albo jedną kapsułkę na każdy drink. Węgiel doskonale działa na zatrucia pokarmowe i inne żołądkowe sensacje, więc sami przyznacie, że coś w tym może być!

Na koniec warto przypomnieć o tym, o czym teoretycznie wszyscy wiedzą – czyli niepiciu na czczo i zjedzeniu czegoś tłustego przed imprezą, nie przepijaniu wódki piwem (lub ogólnie niemieszaniu), a także o tym, że najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest zachowanie umiaru i imprezowanie w sposób rozsądny. Dzięki temu na drugi dzień unikniemy również problemu zdjęć, których wolelibyśmy nie oglądać.

źródło zdjęcia: randomproblog.wordpress.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s