Zatrzymaj czas

28 Sty

zdrowy tryb życiaOd kilku lat powoli zmieniają się trendy i styl życia. Kult pięknego i młodego ciała znany był już w starożytności. Dziś wraca do nas ta moda, jednak kanon doskonałości uległ dużej zmianie. Obecnie nie tylko kobiety dbają o swój wygląd. Panowie również zaczynają zwracać uwagę na to, w co się ubierają, co jedzą i jak wyglądają.

Pierwszy siwy włos

Gdy jesteśmy młodzi, zabiegani i otwarci na kolejne wyzwania, nie myślimy o tym, co będzie za kilka lat. Interesujemy się tylko tym, co jest tu i teraz. A przyszłość wydaje nam się bardzo odległa. Jednak w niektórych przypadkach nadchodzi ona zdecydowanie wcześniej i wtedy nie do końca wiadomo, jak sobie z nią poradzić. Mężczyzna, który przez wiele lat dba o siebie i swoje ciało, może mieć problem z oznakami upływającego czasu. I nie muszą to być od razu widoczne zmarszczki czy osłabienie kondycji, ale kilka siwych włosów na wypielęgnowanej dobrymi kosmetykami fryzurze. Nie jest to proces dziwny i niespotykany, wręcz przeciwnie – jest to pozbawianie pigmentu nadającego włosom kolor. Przyczyną jest mniejsza aktywność melanocytów, które produkują melaninę – pigment włosa. Włosy bez melaniny stają się jasne i pozbawione barwy.

Natury nie można oszukać

Siwienie to naturalna kolej rzeczy. Zazwyczaj zaczyna się między 30. a 40. rokiem życia, ale może pojawić się też dużo wcześniej. Nie da się zatrzymać tego procesu, ale można go spowolnić. A co najważniejsze – bez konieczności wydawania bajońskich sum i długotrwałych zabiegów. Nie trzeba już ukrywać i niszczyć włosów farbami i szamponami koloryzującymi. W profesjonalnym laboratorium opracowano inne rozwiązanie – szampon dx2, który stopniowo przywraca włosom naturalny, ciemny kolor. Zawiera on wyciągi roślinne bogate w fitopigmenty oraz algi i wyciąg z drożdży piwnych, dzięki czemu delikatne włosy i skóra głowy nie są narażone na działanie silnych składników drażniących i osłabiających cebulki włosa. Nie warto zwlekać, skoro kurację można zacząć od razu i to bez lęku, że ktokolwiek zauważy jakiekolwiek zmiany.

Od najmłodszych lat rodzice powtarzają dzieciom, że wygląd wcale nie jest najważniejszy. W dorosłym życiu przychodzą jednak takie momenty, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Ciało non stop się zmienia i nie sposób zatrzymać tej machiny, ale można być świadomym swojej wartości w każdym wieku, niezależnie od ilości zmarszczek czy siwych włosów.

źródło grafiki: www.southerncross.co.nz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s