Dzięki globalnej sieci można znaleźć pracę w aptece

28 Lu

Co roku wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych ma dylemat, jakie studia wybrać. Mnóstwo licealistów zastanawia się, czy są studia, które gwarantują szybkie i bezproblemowe znalezienie dobrze płatnej pracy. Eksperci twierdzą, że do przyszłościowych kierunków należy farmacja, czyli nauka o lekach i ich wpływie na organizm.

Absolwenci farmacji nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Już na studiach podejmują pracę w aptekach, firmach produkujących leki, laboratoriach medycznych, szpitalach, a nawet w zespołach kryminalnych lub jako biegli sądowi (w wielu sprawach kryminalnych występuje motyw zatrucia, otrucia, substancji chemicznych).

Na szczęście studia nie są jedyną drogą, żeby znaleźć pracę w tym zawodzie. Zapotrzebowanie jest również na techników farmacji, którzy mogą piastować stanowiska pomocnicze, pomagać magistrom farmacji czy kierownikom aptek. Oferty zatrudniania można znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać frazę apteki praca lub blog apteki. Wówczas wyświetlą się linki do portali rekrutacyjnych, internetowych tablic z ogłoszeniami i stron firm szukających farmaceutów.

Jeśli interesuje nas posada w konkretnej aptece, poszukiwania należy zacząć również od Internetu. Istnieje wiele serwisów, na których byli lub obecni pracownicy dyskutują o tym, co się dzieje w danej firmie, jakie w niej panują zwyczaje, jaka jest tzw. kultura korporacyjna, czym żyje aktualnie dany zakład, co klienci o nim sądzą. Takie dyskusje można znaleźć, wpisując w wyszukiwarce hasło „apteki forum”.

Przed ewentualną rozmową kwalifikacyjną warto trochę poczytać o firmie, zasięgnąć języka u internautów, którzy dysponują przydatną wiedzą. Takie działanie może uchronić nas przed jakimiś przykrymi zdarzeniami albo pozwoli dowiedzieć się czegoś, co zadecyduje o naszym zatrudnieniu.

Internet to bardzo dobre miejsce do szukania informacji o potencjalnym pracodawcy. W sieci znaleźć można wiele dyskusji i danych, których znajomość może się okazać dla kandydata bardzo korzystna, np. pozwoli wykazać się na rozmowie kwalifikacyjnej i dzięki temu zdobyć uznanie rekruterów, w ostateczności posadę w danej aptece czy koncernie farmaceutycznym.

Reklamy

Komentarze 2 to “Dzięki globalnej sieci można znaleźć pracę w aptece”

  1. Sklep medyczny 03/05/2012 @ 17:13 #

    Jakie wykształcenie nalezy zdobyć by móc pracować w aptece? Czy skończenie studium farmaceutycznego jest wystarczające?

  2. Marcin 08/06/2012 @ 12:05 #

    Muszę dodać, że nie tylko pracę w aptece można znaleźć przeglądając internet. Ja znalazłem pracę w firmie reklamowej 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s