Zdrowie w… sieci

9 Gru

Internet jest pięknym narzędziem. Daje nam prawie nieograniczony dostęp do różnego rodzaju wiedzy. Przypominacie sobie czasy „przed sieciowe”, kiedy to napisanie jakiejkolwiek pracy zajmowało kilka dni spędzonych w bibliotece, a w przypadku zgubienia instrukcji obsługi jakiegoś urządzenia, bywało, że nigdy nie odkryliśmy wszystkich funkcji?

Warto wiedzieć więcej

zdrowie w InternecieNa co dzień, jeżeli chcemy dowiedzieć się czegoś o produkcie, który zamierzamy kupić najlepiej jest odwiedzić fora internetowe. Możemy poznać opinie wielu osób, które dany sprzęt mają i używają. Jednak Internet jest użyteczny również w przypadku kiedy w grę wchodzi nasze zdrowie, czy uroda. Za pośrednictwem odpowiedniej strony www możemy bowiem zarówno skontaktować się z lekarzem, jak i dotrzeć do ciekawych, merytorycznych artykułów poświęconych tematom takim jak np. medycyna naturalna, leki na przeziębienie, zdrowa dieta oraz innym zagadnieniom medycznym.

Mając problem z cerą, czy chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowej diety, możemy równie dobrze odwiedzić aptekę internetową, gdzie bez problemu zakupimy odpowiednie do naszych potrzeb, suplementy diety. Warto dodać, że dobrze rozbudowane serwisy medyczne posiadają nie tylko bazy artykułów na tematy takie jak np. leczenie jaskry, czy też dostęp do apteki on-line, ale także forum. To właśnie na nim mamy możliwość dowiedzieć się od innych internautów, jakie leki przeciwbólowe są najskuteczniejsze, gdzie znajdziemy specjalistyczne ośrodki medyczne, jakie wspomniane już suplementy diety pasują do jakiej pory roku, a także znajdziemy odpowiedzi na nieco krępujące. Naturalnie my również możemy pomóc innym ludziom, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Rewolucja internetowa cały czas trwa. Będąc świadomymi obywatelami naszej „globalnej wioski”, nie powinniśmy  przechodzić obok niej obojętnie, zwłaszcza gdy w grę wchodzi temat naszego zdrowia. W takim przypadku warto brać aktywny udział w życiu forum medycznego czy na bieżąco śledzić aktualności i zmiany, jakie mają miejsce na danym portalu. Warto dodać, że w ten sposób pomagamy także innym użytkownikom, co ma miejsce w momencie udzielenia rzetelnej porady czy poprzez podzielenie się wiedzą jaką uzyskaliśmy podczas ostatniej wizyty u lekarza specjalisty.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Zdrowie w… sieci”

  1. tłumacz medyczny 17/04/2013 @ 10:56 #

    Teraz w sieci można kupić wszystko i w locie błyskawicy: od mydła do powidła. Na fora internetowe trzeba jednak uważać i nie wierzyć bezkrytycznie tamtejszym opiniom, bo tam też opinie medyczne czy farmaceutyczne mogą być sterowane komercyjnie, a profile forumowiczów naturalizowane i mogą się pod nich podszywać przedstawiciele firm. Już wszystkie media są skażone interesem prywatnym. Niezależne media nie istnieją już nawet online, lecz oczywiście te internetowe zwykle są znacznie mniej podatne na cenzurę.

    pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: